טרמפ או מונית

 

טרמפים


אחד הוויכוחים שמתרחשים היום בתקשורת בכלל ובמוספי הכלכלה בפרט הוא, האם יש לאפשר לכוחות חדשים להיכנס לתחום של תחבורה ציבורית, כוחות חדשים המתהדרים בתואר "תחבורה שיתופית". אנחנו רואים את זה בוויכוח אודות אפליקציות כמו אובר וכן באפליקציות טרמפים למיניהן. האם הן טובות לציבור הרחב או לא. הויכוח הזה התלהט עם הזמן, הן בעקבות גידול במספר האפליקציות מחד, והן בעקבות התמורות שחלו שבנושא מאידך. היה זה ברור שברגע שבו יזמים צעירים יגלו שאפשר לחבר את עולם התחבורה לעולם האפליקציות, יחלו להופיע כלים מסוימים שיאיימו על העולם הקלאסי של תחבורה ציבורית ובפרט על עולם המוניות. מדוע מניות עדיפות על אפליקציות שונות שעוסקות בתחבורה.

לא כל אחד יכול להיות נהג מונית או יותר נכון לומר בשביל להיות נהג מונית צריך ללמוד נהיגה באופן מיוחד, צריך לעבור מבחנים מיוחדים, יש ביקורות שצריך לעמוד בהן, וקיים פיקוח הדוק על התחום מצד משרד התחבורה. במילים אחרות, כשאתם נכנסים למונית, אתם יודעים שהנהג איתו אתם נוסעים הוא אדם מקצועי, אחראי, שעבר את כל התהליכים בשביל להגיע לשלב בו הוא נהג מונית. לא מדובר במישהו שעלה על הכביש לפני יום וכעת כבר מסיע אנשים. יתרה מזו, כשאתם מזמינים מונית מתחנה מסוימת, אתם יודעים ממי אתם מזמינים, אתם יודעים מי אחראי לנסיעה שלכם, מי ערב לכם. כשאתם מזמינים נסיעה דרך תחנת מוניות, היא מספקת לכם נהג תוך זמן קצר, והיא יכולה לעקוב בצורה מדויקת איפה נמצא הנהג, מתי הוא יגיע אליכם, ואם יש בעיה אז היא יכולה גם לבחון מה עשה הנהג אחרי שהוא אסף אתכם, לאן הוא נסע וכדומה. לכל נהג בתחנת מוניות יש מספר וכל נוסע יכול לקבל גם את שמו וגם את מספר הרישיון שלו. חשוב להבהיר שעולם המוניות מכיר בשינויים הנרחבים שהתרחשו בעולם של תחבורה ציבורית, לכן אנחנו יכולים לראות שלא מעט תחנות מוניות הצטרפו לאפליקציות שונות שעוסקות בתחום, כיום גם אפשר להזמין מוניות דרך האינטרנט כולל באמצעות אתרים ורשתות חברתיות ועוד. אין ספק שעולם המוניות צועד קדימה עם הקידמה במטרה לספק לקהל הלקוחות שלו את הכלים הנוחים והבטוחים ביותר להשיג מונית לכל נסיעה אל כל יעד. אופציה נוספת למוניות.

ישנן אפליקציות, דוגמא אפליקציות של טרמפים, שהן מעט שונות מאותן אפליקציות שמבקשות להתחרות בעולם המוניות, מאחר והן יוצרות תחבורה שיתופית של אנשים אשר יוצאים מאותו יעד ונוסעים אל אותו יעד. אפליקציות טרמפים מאפשרות לחלוק נסיעות משותפות, במקרה שמדובר בשני נוסעים ואף יותר, לעיתים אנשים מעדיפים אותן על פני שימוש בתחבורה ציבורית לא רק מסיבות כלכליות אלא גם מסיבות חברתיות, וישנן אפליקציות אשר מוודאות שנסיעה זו תהיה גם בטוחה הן לנוסעים והן לנהג שמנדב את הרכב שלו לנסיעה. ישנן אפליקציות, דוגמא אפליקציות של טרמפים, שהן מעט שונות מאותן אפליקציות שמבקשות להתחרות בעולם המוניות, מאחר והן יוצרות תחבורה שיתופית של אנשים אשר יוצאים מאותו יעד ונוסעים אל אותו יעד. אפליקציות טרמפים מאפשרות לחלוק נסיעות משותפות, במקרה שמדובר בשני נוסעים ואף יותר, לעיתים אנשים מעדיפים אותן על פני שימוש בתחבורה ציבורית לא רק מסיבות כלכליות אלא גם מסיבות חברתיות, וישנן אפליקציות אשר מוודאות שנסיעה זו תהיה גם בטוחה הן לנוסעים והן לנהג שמנדב את הרכב שלו לנסיעה. ישנן אפליקציות, דוגמא אפליקציות של טרמפים, שהן מעט שונות מאותן אפליקציות שמבקשות להתחרות בעולם המוניות, מאחר והן יוצרות תחבורה שיתופית של אנשים אשר יוצאים מאותו יעד ונוסעים אל אותו יעד. אפליקציות טרמפים מאפשרות לחלוק נסיעות משותפות, במקרה שמדובר בשני נוסעים ואף יותר, לעיתים אנשים מעדיפים אותן על פני שימוש בתחבורה ציבורית לא רק מסיבות כלכליות אלא גם מסיבות חברתיות, וישנן אפליקציות אשר מוודאות שנסיעה זו תהיה גם בטוחה הן לנוסעים והן לנהג שמנדב את הרכב שלו לנסיעה.